Forum Fix
Forumdan daha iyi faydalanabilmek için giriş yapmanız gerekiyor eğer üye değilseniz 1 dakikanızı ayırıp üye olabilirsin.

ForumFix...
Forum Fix
Forumdan daha iyi faydalanabilmek için giriş yapmanız gerekiyor eğer üye değilseniz 1 dakikanızı ayırıp üye olabilirsin.

ForumFix...
Forum Fix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumFix - Türkiyenin En Kapsamlı Forumu

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sınıf Geçme Hakkındaki Tüm Sorular Buraya..Lütfen Başka Konu Açmayınız..!!

YazarMesaj
AdminFix
ForumFix Yönetici
ForumFix Yönetici
AdminFix

Başak Mesaj Sayısı : 14
FixPoint : 1

Sınıf Geçme Hakkındaki Tüm Sorular Buraya..Lütfen Başka Konu Açmayınız..!! Empty
MesajKonu: Sınıf Geçme Hakkındaki Tüm Sorular Buraya..Lütfen Başka Konu Açmayınız..!!   Sınıf Geçme Hakkındaki Tüm Sorular Buraya..Lütfen Başka Konu Açmayınız..!! EmptyPaz Mayıs 24, 2009 6:47 pm

Arkadaşlar sene sonu yaklaşınca doğal olarak sınıf geçme hakkındaki sorular çok fazlasıyla artmaya başladı bölümde konu kirliliğini önlemek için bu sorunları tek bir topic altında toplayalım.

Sınıf geçme hakkında kafanıza takılanları veya notlarınızı bu konu altından bildirin ben ve konuda bilgisi olan arkadaşlarımız en kısa sürede yardım edecektir.

Bu konu haricinde sınıf geçme ile ilgili açılak konular kilitlenecektir.

Sınıf Geçme Hakkında Ayrıntılı Bilgi:

Alıntı :

1. Tüm Liselerde ortak olan tek baraj ders dil anlatım dersidir onun haricinde baraj olan derslerde vardır örnek vermek gerekirse benim lisemde d.anlatım hariç 2 ders daha baraj ders..

2. Anadolu ve Fen Liselerinde sınıf geçmek için not ortalaması 3,00 diğer liselerde 2,50'dir.

3. Ortalama'yı tutturduğunuzda ve baraj dersinizde zayıf değilse doğrudan geçersiniz.

4. Hiç zayıfınız yoksa doğrudan geçersiniz.

5. Baraj dersiniz zayıfsa ve ortalamayı tutturuyorsanız sorumlu olarak geçersiniz.

6. Sınıf geçmede yıl sonu notuna bakılır (bir dersin ilk dönem notu 4 ikinci dönem 1 ise o dersten kalırsın, önemli olan 2.dönem notudur.)

7. Lise 1. sınıflar 2,50 ortalamayı tutturamazlar ise 3 zayıfa kadar sorumlu geçerler.

8. Lise 2 ve 3. sınıflar 2,50 ortalamayı tutturamazlar ise 2 zayıfa kadar sorumlu geçerler.

9. Lise 1. sınıflar 2,50 ortalamayı tutturamaz 3 zayıfdan fazla zayıfı olursa Ortalama Yükseltme Sınavlarına girerler.

10. Lise 3. sınıflar daha önceki dönemlerde toplam 5 zayıf sorumlu ders hakkını doldurmuşlar ise 2,50 tutturamadıklarında 1 zayıf olsa bile sorumluluk sınavlarına kalır.

11. Sorumluluk sınavlarında en fazla 4 dersten sınava girme hakkınız vardır.
19,5 gün özürsüz devamsızlık hakkınızı aşmışsanız, notlara bakılmaksızın direk kalırsınız..
https://forumfix.yetkin-forum.com

Sınıf Geçme Hakkındaki Tüm Sorular Buraya..Lütfen Başka Konu Açmayınız..!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bölüm Kuralları 'Okumadan Konu Açmayınız'
» SBS Nedir ? SBS Hakkındaki Merak Ettiğiniz Herşey !